Artist

Background

POZÁPASOVÉ HODNOTENIA: HC 19 HUMENNÉ – HK Poprad (16.2.2024)

Written by on 17. februára 2024

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 44. extraligového kola z piatku 16.2.2024 medzi HC 19 Humenné a HK Poprad.

HC 19 Humenné – Poprad 2:5 (0:0,0:4,2:1)
Góly: 42. Vaško (Lapšanský, Sredl), 45. Kuru (Parshin, Pereskokov) – 32. Coulter, 32. Calof, 35. Bjalončík, 37. Coulter, 58. Záborský
Vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Ťavoda (HE) 5+DKZ+TH – Betker (PP) 5+DKZ, pres.: 1:0, osl.: 0:2
Strely: 24:28
Divákov: 2 073

* detailné štatistiky…

Úvod sa hral v peknej atmosfére, ktorú mali na starosti fankluby oboch strán. Prevahu mal popradský líder, Dmowski a Bjalončík pálili nepresne, Svedberga a Coultra vychytal Kozel. Až v 11. min. sa dostal do sľubnej pozície Vaško. V 16. min. zakročil Kozel proti tutovke Dmowskiho, situácia sa zopakovala aj v 20. min., keď Kozel vyrazil puk hornou časťou hokejky (palicou). V II. tretine prišla katastrofa v 32. min.: na trestnú lavičku sadol popradský Svedberg, ale… dvakrát humenská chyba v strede klziska, raz brejk Coulter medzi betóny Kozla, o 30 sekúnd strela, vyrážačka brankára a dorážka Calofa – 0:2! V 35. min. zužitkoval Bjalončík prihrávku spoza brány, po strele od modrej čiary tečoval Coulter – 0:4! Nádej ešte skrsla v presilovke a po spolupráci Parshin – Pereskokov – Kuru. V 45. min. bolo 2:4. Humenská snaha už kontaktný gól nepriniesla, aj keď pomer striel bol 11:2. Naopak, power-play viac ako dve minúty pred sirénou, Záborský do prázdnej brány pečatil bol výhru lídra.