Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HC Košice 1:3 (22.10.2023)

Written by on 23. októbra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 12. extraligového kola z nedele 22.10.2023 medzi HC 19 Humenné a HC Košice.

HC 19 Humenné – Košice 1:3 (0:1,0:1,1:1)
Góly: 55. Novický (Kriška, Handlovský) – 38. a 60. Pollock, 8. Bačo
Vylúčení: 4:6 na 2 min., pres.: 0:1, osl.: 0:0
Strely: 28:28
Divákov: 2 862

* detailné štatistiky…

O skvelú atmosféru zápasu sa pričinili aj košickí fans, prišlo ich približne 200. Humenský nováčik sa majstra nezľakol, v I. tretine bol viditeľne aktívnejší – Sergienko pálil od modrej čiary, Janus mal zakrytý výhľad, ale puk ho trafil. V 6. min. „levy“ zatlačili „oceliarov“ do pásma, Pavlovs z otočky mieril nad, pred Janusom bolo horúco, ale… udrelo na druhej strane: Bačo sa dostal do brejku a premenil ho – 0:1. Čo z toho, že Humenčania mali ďalšie možnosti, Meliško sa vo vlastnom oslabení dostal do šance. Pomer striel bol 11:5… Podobný obraz pokračoval aj v druhom dejstve. Lapačka Janusa vymazala šancu Kuruho, po faule Janusa dostali „levy“ 58 sekúnd presilovku 5 na 3. Ale do brejku sa dostal Ollson, zasiahol Galimov. V 34. min. sa opäť blysol Janus, keď chytil čistý gól Michalíkovi. Keď bol v 37. min. vylúčený Dyakov, Zech nabil ostrú pre Pollocka a ten z jednej prepálil Galimova – 0:2. Aj keď III. tretina bola z košickej strany dobre takticky zvládnutá, ale aj tak došlo na humenské šance: Kuru mal v koncovke smolu, skĺzol mu puk z čepele hokejky, pri strele Šoltésa i Handlovského čaroval Janus. V 56. min. to napokon padlo, radosť rozprúdil Novický strelou z uhla – 1:2. Ostávalo odohrať 4 minúty, ale „oceliari“ odohrali záver ukážkovo. Až 58 sekúnd pred sirénou mohol Galimov opustiť bránku, ale Pollock v čase 59:43 pečatil výhru majstra.