Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HK32 Liptovský Mikuláš 2:4 (29.8.2023)

Written by on 30. augusta 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia prípravného stretnutia z utorka 29.8.2023 medzi HC 19 Humenné a HK32 Liptovský Mikuláš.

HC 19 Humenné – L. Mikuláš 2:4 (1:1,0:2,1:1)
Góly: 13. Jacko (Linet, Meliško), 54. Handlovský (Novický) – 10. Miller, 26. Valigura, 33. Curran, 60. Berry
Vylúčenia: 7:6 na 2 min., pres.: 1:1
Rozh.: Mihaľov, Pavlotty
Divákov: 915

HC 19 Humenné:
Kozel – Novák, Bdžoch, Jacko, Michalik, Krajňák, Vaško, Šoltés, Novický, Horvát, Parshin, Fereta, Novota, Meliško, Vrábeľ, Kriška, Borov, Handlovský, Ragan, Linet, Pavlovs.

MHK 32 L. Mikuláš:
Krasikov – Avtsin, Nátny, Hraško, Jendroľ, Šmída, Miller, Curran, Quince, Fekiač, Uhrík, Sukeľ, Berry, Lalík, Valigura, Vankúš, Vojtech, Tkáč, Žilka, Nauš

Priebeh:
Prvú tutovku mal v brejku Michalik, ale prestrelil. Na druhej strane v sľubnej pozícii minul Miller. V 10. min. práve Miller vyslal skrytú strelu spoza obrancu, Kozel puk zbadal až nad svojím betónom – 0:1. Liptáci boli skôr na puku, rýchlejší, strelecky aktívnejší – Fekiača vychytal Kozel, humenský brankár bol opäť oporou. V 13. min. spolupráca Meliško – Linet našla na modrej čiare Jacka, ktorý vyrovnal – 1:1. Aj II. tretina patrila Liptákom. Šance Currana i Nauša zlikvidoval Kozel, ale Valigura ho už prekonal – 1:2. V 33. min. sa dostal za humenskú obranu Curran a umiestnil puk medzi Kozelove betóny – 1:3. Tretia tretina sa začala vylúčeniami na oboch stranách, Sukeľa dvakrát zblízka vychytal Kozel. V 54. min. mali domáci presilovku, bomba Handlovského zmenila dráhu letu tečom o liptovskú hokejku a skončila v sieti – 2:3. Záver bol nervózny, došlo na pästný súboj, záver dohrávali „levy“ 45 sekúnd v oslabení 3:5. V čase 59:19 min. Berry poistil liptovskú výhru.