Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HC Košice (28.12.2023)

Written by on 29. decembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 30. extraligového kola zo štvrtka 28.12.2023 medzi HC 19 Humenné a HC Košice.

HC 19 Humenné – Košice 2:5 (1:1,0:2,1:2)
Góly: 14. Faith (Linet, Glazkov), 48. Vaško (Glazkov, Krajňák) – 3. Jokeľ, 26. Breton, 30. Pollock, 44. Jääskeläinen, 59. Šedivý
Vylúčení: 3:4 na 2 min., bez využitia
Strely: 26:38
Divákov: 3 650

* detailné štatistiky…

Skóre sa menilo v 3. minúte, ale hľadisko ostalo mĺkve. Jokeľ sa dostal do brejku a puk po blafáku z bekhendu skončil medzi betónmi Galimova – 0:1. V 14. minúte Linet preklepal betóny Janusa, v dorážke vyrovnal mladík Faith – 1:1. V ďalšej akcii Lapšanský zasekol obrancu, švihom vystrelil, ale Janus stačil vyraziť puk na žŕdku. V závere I. tretiny ešte nebezpečne pálili dvakrát Lapšanský či Novický, skóre sa nezmenilo. Aj II. tretina sa začala košickým gólom, v 26. minúte po buly v humenskom pásme prepálil Breton lapačku Galimova – 1:2. Ako sa neskôr ukázalo, v 27. minúte sa lámal zápas. Humenčania dostali presilovku 5 na 3… Tréner Štrba si vzal time-out, presilovka bola aktívna, počet striel, zákroky Janusa, žŕdka Handlovského. K vyrovnaniu nedošlo a namiesto 2:2 bolo po uplynutí aj klasickej presilovky 1:3. Ferenc z lavice hanby naskočil na ľad, vyslal do brejku Pollocka, ktorý v šanci napálil žŕdku a puk sa od korčule Borova odrazil do vlastnej brány! V 31. minúte Jääskeläinen tiež trafil žŕdku. Keď v 44. min. už fínsky útočník skóroval, bolo 1:4, v 48. minúte Vaško z jednej vykresal iskierku nádeje (2:4), ktorú však definitívne uhasil v humenskej power-play Šedivý. Kalendárny rok ukončili hokejisti HC 19 Humenné na vlastnom ľade prehrou, vypredaný štadión (aj so zaplneným sektorom na státie) však odmenil hokejový rok 2023 potleskom v stoji. Ďakujeme!

Pozápasová ďakovačka verných fanúšikov, ktorí vzdali úctu a obdiv svojim hráčom aj po prehranom zápase: