Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves (22.12.2023)

Written by on 23. decembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 28. extraligového kola z piatku 22.12.2023 medzi HC 19 Humenné a HK Spišská Nová Ves.

HC 19 Humenné – Spišská Nová Ves 6:3 (1:1,2:2,3:0)
Góly: 12. Handlovský (Linet, Glazkov), 26. Horvát (Linet), 32. Šoltés (Handlovský, Linet), 50. Linet (Handlovský, Lapšanský), 52. Glazkov (Borov), 60. Novický – 15. Archambault, 31. Burgess, 38. Nellis
Vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Archambault (SNV) na 2+2, pres.: 3:1, osl.: 0:1
Strely: 25:38
Divákov: 2 140

* detailné štatistiky…

V humenskej zostave sa objavili aj dvaja košickí juniori (Faith, Havadej), taká bola nutnosť. Domáci odohrali bojovné stretnutie, využili presilovky. Skóre otvoril v početnej výhode Handlovský, v 15. min. potvrdil pozíciu kráľa extraligy Archambault. V II. tretine dostali naši výhodu presilovky 5 na 3 (0,39 sek.), nič nevyšlo, keď sa Vandas vrátil na ľad, Horvát prekonal Melicherčíka – 2:1. Spišiaci zvýšili obrátky, Galimov držal, na druhej strane Šoltés v brejku neuspel. V 29. min. bol vylúčený Archambault na 2+2, ale Burgess v oslabení vyrovnal. Opäť prišla dvojnásobná humenská presilovka (1,13), tentokrát ju Šoltés využil. Keď dostali výhodu na ľade hostia, za 9 sekúnd bolo 3:3. Tretia tretina sa začala spišskou presilovkou, stav sa nemenil ani pri šanci mladého Faitha. V 50. min. využil presilovku Linet po 10 sekundách a stanovil bilanciu na 1+3. Keď v ďalšej presilovke vyslal bombu od modrej čiary Glazkov, Melicherčík zaregistroval puk až v bránke. Líder odvolal brankára, cez celé ihrisko mieril presne Novický a pečatil víťazstvo.

Gól do prázdnej brány, pozápasové oslavy na ľadovej ploche a vyhlásenie najlepšieho hráča v kabíne: