Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HC Slovan 1:5 (3.12.2023)

Written by on 4. decembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 24. extraligového kola z utorka 3.12.2023 medzi HC 19 Humenné a HC Slovan Bratislava.

HC 19 Humenné – Slovan Bratislava 1:5 (1:1,0:4,0:0)
Góly: 20. Kuru (Handlovský, Meliško) – 25. a 30. Poirier, 11. Randford, 22. Šille, 28. Findley
Vylúčení: 5:2 na 2 min., pres.: 0:0, osl.: 1:0
Strely: 24:23
Divákov: 2 567

* detailné štatistiky…

Už po 45 sekundách hry bol vylúčený Glazkov, do šance v oslabení sa dostal Handlovský, ale zblízka Godlu neprekonal. V 9. min. si nakorčuľoval Lucenius od modrej čiary, blafák sa mu nevydaril. Platilo nedáš-dostaneš, po strate puku na vlastnej modrej čiare rýchla rozohrávka Slovana skončila gólom do prázdnej brány. V 15. min. pálil nebezpečne Preisinger, Kozel bol proti. V 17. min. pálil švihom Šoltés, ťažký zákrok Godla zvládol. V 19. min. dostal Slovan presilovku za veľa humenských hokejistov na ľade. Meliško vybojoval za bránkou Slovana puk, cez Handlovského sa dostal na Kuruho a bolo 1:1. V oslabení mohli domáci dokonca otočiť výsledok, ale v úvode II. tretiny dve šance zahodili. A tak prišli na rad humenské chyby s bratislavské góly… v 30. minúte bolo 1:5, čo znamenalo prakticky predčasný koniec. Tretia fáza sa už iba dohrávala, domáci nenašli psychickú silu na návrat do zápasu.