Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (1.12.2023)

Written by on 2. decembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 23. extraligového kola z piatku 1.12.2023 medzi HC 19 Humenné a HC Košice.

HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (2:0,2:0,0:1)
Góly: 17. Linet (Kuru, Glazkov), 20. Pereskokov (Kuru, Handlovský), 25. Šoltés (Borov, Lucenius), 39. Linet (Pereskokov, Kuru) – Berger
Vylúčení: 4:6 na 2 min., pres.: 2:0, osl.: 0:0
Strely: 20:25
Divákov: 1 893

* detailné štatistiky…

Košice ako favorit hrali v I. tretine profesorský hokej, držali puk na hokejkách, ale góly strieľali Humenčania. V presilovkách! Čo doposiaľ nebolo tradičné, presadili sa Linet a Pereskokov, druhý gól padol osem sekúnd pred sirénou. Aj v II. tretine bola košická hra bez striel, vyslali na Kozla iba štyri, avšak všetky boli nebezpečné. Humenský gólman vychytal Lampera z 2 metrov, čaroval pri šanciach Jaskalainena. Udrelo na druhej strane po spolupráci Borov – Šoltés a góle do prázdnej brány – 3:0. Humenčania nevyužili presilovku 5 na 3 (0:47), ale pri skoku druhého hokejistu súpera na ľad, Linet Riečického prekonal. V III. tretine dominoval košický majster. Na strely vyhral túto pasáž 15:4. Polllock, Rogoň 2×, Bartoš i Jaskalainen vyhoreli na Kozlovi. Prekonal ho iba pretlačeným pukom Berger. Záver už Humenčania takticky v skvelej atmosfére aj za sprievodu mexickej vlny zvládli.