Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 (24.11.2023)

Written by on 25. novembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 20. extraligového kola z piatku 24.11.2023 medzi HC 19 Humenné a HK 32 Liptovský Mikuláš.

HC 19 Humenné – Liptovský Mikuláš 5:4 (2:2,2:2,1:0)
Góly: 12. Kuru (Pereskokov, Handlovský), 18. Kuru (Vaško, Kriška), 23. Thomka (Novota, Diakov), 35. Meliško (Handlovský, Kuru), 56. Fereta (Šoltés, Lucenius) – 6. Uhrík, 19. a 22. Egle, 27. Nauš
Vylúčení: 4:7 na 2 min., pres.: 1:0, osl.: 1:1
Strely: 25:39
Divákov: 1 921

* detailné štatistiky…

V 6. min. nahodil Avtsin puk od modrej čiary, Galimov ho čakal v lapačke, ale čepeľ Uhríka letiace „čierne čudo“ škrtla a bolo 0:1. Domáci následne hrali až tri presilovky, druhú v poradí Kuru „konečne“ využil – 1:1. V 18. min. Kriška vybojoval puk v strednom pásme, Vaško unikol popri mantineli, diagonálou nabil pre Kuruho – 2:1. Humenská radosť však trvala menej než minútu, Egle premenil prienikovú prihlávku na gólový nájazd – 2:2. V II. tretine ubehlo iba 88 sekúnd a Egle blafákom opäť dominoval – 2:3. Smutná chvíľa trvala ani nie dve minúty, Novota prvou asistenciou našiel Thomku, ktorý si zapísal prvý extraligový gól – 3:3. A puk putoval do vrecka. Pri vylúčení Réwaya ušiel Nauš – 3:4, keď sedel na lavici hanby Diakov, premenil aktivitu Handlovského na vyrovnanie Meliško – 4:4. Oba góly v oslabeniach! Tretia fáza bola plná vylúčení, Liptáci hrali trikrát presilovku, Galimov čaroval. Vychytal Berryho, Uhríka, Avtsina. Aj bez hokejky. Na druhej strane nepretavili Humenčania výhodu 5 na 3 až 1,27 min. A prišla 56. min. a bomba Feretu do šibenice – 5:4. Minúty ubiehali pomaly, Liptáci siahli k power-play, mali aj šance, ale Galimov bol hrdinom okamihu.