Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HC Mikron Nové Zámky 5:4 (17.11.2023)

Written by on 18. novembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia 18. extraligového kola z piatku 17.11.2023 medzi HC 19 Humenné a HC Mikron Nové Zámky.

HC 19 Humenné – Nové Zámky 5:4 (1:2,1:2,3:0)
Góly: 12. Handlovský (Linet), 38. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Dyakov, Šoltés) – 18. Stupka, 20. Lee, 26. a 33. Logins
Vylúčení: 6:5 na 2 min., pres.: 1:2, osl.: 0:0
Strely: 26:33
Divákov: 2 196

* detailné štatistiky…

Po prvýkrát hľadisko burácalo v 12. min.: Linet vyhral buly a bomba Handlovského otvorila skóre – 1:0. Došlo však k zmrznutiu nálady. Súper po humenskej chybe vyrovnal, ba dokonca 2,8 sekundy pred sirénou I. tretiny z presilovky skóre otočil – 1:2. Tesne predtým nevyužil Linet nájazd… A to nebolo všetko, lebo v 33. min. svietil stav 1:4. Ešteže v 38. min. trafil Linet pod hornú žŕdku – 2:4. Iskierka nádeje sa pretavila do ohňa – v 46. min. za 31 sekúnd trafili presne Linet a Meliško – 4:4. A keď v 49. min. v presilovke Vaško tečoval strelu Dyakova, puk skončil za Kantorom – 5:4. Humenčania ustáli dve oslabenia i power-play zhruba dve minúty. Bola to dráma so šťastným koncom. Kto nebol, môže ľutovať!