Current track

Title

Artist

Background

#2,16 – 64. časť (29.10.2023)

Written by on 29. októbra 2023

V 64. časti nášho podcastu #2,16, ktorý prinášame na nedeľu 29. októbra, sa kňaz Jozef Kozák zamýšľa nad našim postojom k smrti a tiež vnímaním Dušičiek.

V úvode sa pristavuje nad otázkou, či už sme prežili moment počas ktorého sme boli blízko smrti. Ak je ten moment za nami, vynára sa otázka: „Kam nás to posunulo? Čo sa zmenilo v našom živote?“ Využíva repliku z filmu Zachráňte vojaka Ryana, keď zomiera posledný z jeho záchrancov so slovami na perách:

Zaslúž si to! Zaslúž si to, že si dostal šancu: zaslúž si to a urob zo svojho života niečo vzácne, aby to všetko stálo zato!“

Po tieto dni naše kroky budú častejšie ako inokedy smerovať na cintoríny. V závere 64.časti teda všetku povzbudzuje, aby sme si všimli, že sú tam pochovaní aj mladší ako my! Možno aj pre nás by to mohla byť príležitosť, nielen pamätať na nich v modlitbe, či tichej spomienke. Lež aj k zastaveniu a zamysleniu sa. Lebo keď tam stojíme na tom mieste, potom ešte žijeme – ale čo vlastne žijeme?

Viac už v samotnom podcaste:

O podcaste #2,16:
Nedeľné zamyslenia, ktoré pripravuje a prináša – rímskokatolícky kňaz Jozef Kozák.
Premiéra podcastu na každú nedeľu v čase o 11:16 a.m. a 2.16 p.m. Vypočuť si ho môžete v živom vysielaní nášho rádia alebo kedykoľvek v niektorej z Vašich podcastových aplikácií.

* zdroj foto: www.vitarian.sk


Current track

Title

Artist

Background