Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HK Nitra (8.10.2023)

Written by on 9. októbra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia ôsmeho extraligového kola z nedele 8.10.2023 medzi HC 19 Humenné a HK Nitra.

HC 19 Humenné – Nitra 2:4 (0:1,2:2,0:1)
Góly: 22. Diakov (Kuru), 35. Pereskokov (TS) – 10., 38. a 60. Buček, 27. Lacka
Vylúčení: 3:5 na 2 min., pres.: 0:1, osl.: 0:0
Strely: 38:19
Divákov: 1 687

* detailné štatistiky…

Bol to zápas s humenskou prevahou a nitrianskymi gólmi. V 2. minúte Lineta vychytal Kašík a dal najavo, že bude hosťujúcou oporou. Druhým lídrom bol Samuel Buček, napokon autor hetriku. V 10. min. tlak Linet – Kriška, puk ostal pred čiarou, Evidentná humenská snaha, Pereskokov, Šoltés… V 22. min. Kuru našiel uličkou Diakova – 1:1. Lačný napálil betóny Kašíka, bez dorážky Krajňáka. V 27. min. hostia nahodili puk na zadné plexisklo, Kozel sa vybral za bránku, ale puk nečakane zmenil smer a Lacka nemal problém – 1:2. Vyrovnanie zabezpečil Pereskokov z trestného strieľania, ale Buček vrátil Corgoňom vedenie. V 3. tretine to bola humenská demolácia… dve presilovky, až nenormálny zákrok Kašíka pri tutovke Sergienka, keď chytil puk do dlane ruky, kde mal vyrážačku. Vyrovnanie neprinieslo ani power-play, naopak Buček určil výsledok. Pomer striel v poslednej tretine bol 17:1…