Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves (1.10.2023)

Written by on 1. októbra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia šiesteho extraligového kola z nedele 1.10.2023 medzi HC 19 Humenné a HK Spišská Nová Ves.

HC 19 Humenné – Spišská Nová Ves 5:4 sn (0:1,2:0,2:3 – 0:0)
Góly: 22. Linet (Handlovský, Diakov), 26. Pereskokov (Glazkov, Sergienko), 47. Kuru (Sergienko, Meliško), 54. Borov (Vaško), 65. rozh. nájazd Pereskokov – 11. Marosz, 43., 56. a 57. Nellis
Nájazdy: Archambault -, Handlovský – / Myklukha -, Pereskokov 1:0 / Marosz -, Lapšanský – / Burgess -, Lačný – / Nellis – .
Vylúčení: 8:5 na 2 min., pres.: 2:2, osl.: 0:0
Strely: 25:34
Divákov: 1 698

* detailné štatistiky…

Východniarske derby v povolebnej nedeli pred televíznymi kamerami uspokojilo. V 11. min. naskočil z trestnej lavice Lačný, ale brejk nevyužil. Platilo nedáš – dostaneš po teči Marosza rukou na hokejke. Náznaky šancí (Vaško, Kuru) k vyrovnaniu neviedli. Druhá tretina viedla k obratu – b presilovke 5 na 4 Linet škrtol puk po strele Handlovského, v 26. min. Pereskokov zakončil rýchlu kombináciu Sergienko – Glaskov – Pereskokov 2:1. Domáci ustáli až tri oslabenia, v početnej nevýhode začali naši aj III. tretinu. Kuru zakončil do prázdnej brány, Borov sa tešil z prvého extraligového gólu. Ani stav 4:2 nebol rozhodujúci. Nellis za 50 sekúnd dvakrát skóroval a doviedol zápas k predĺženiu. V ňom hrali Spišiaci presilovku (4 na 3), oporou bol Galimov. Humenský brankár vychytal aj päť nájazdov, z našej strany uspel Pereskokov.