Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC 19 Humenné – HKM Zvolen 2:5 (24.9.2023)

Written by on 25. septembra 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia štvrtého extraligového kola z nedele 24.9.2023 medzi HC 19 Humenné a HC Slovan Bratislava.

HC 19 Humenné – Zvolen 2:5 (2:1,0:2,0:2)
Góly: 3. Pavlovs (Glazkov), 18. Novický (Glazkov, Pavlovs) – 4. Hults, 24. Hecl, 34. Bondra, 52. a 60. Šiška
Vylúčení: 3:6 na 2 min., pres.: 0:2, osl.: 0:0
Strely: 24:29
Divákov: 1 982
* detailné štatistiky…

Dôležitým aspektom stretnutia boli presilové hry. V 3. min. Glazkov vyzval k zakončeniu Pavlovsa, ktorý švihom z ľavého kruhu prekonal Kupskeho. Z vedenia sa však Levy tešili iba 41 sekúnd, vyrovnal Hults. Následne hrali domáci dve presilovky za sebou (8. a 11. min.), ale okrem zakončenia Pereskokova nevznikla pred zvolenskou bránou žiadna vážna situácia. Na druhej strane Zuzin skrytou strelou preveril Kozela. V 18. min. nahodil Novický puk od modrej čiary a hľadisko burácalo – 2:1. V 19. min. mali Humenčania tretiu presilovku, prerušila ju siréna tretiny, ostala bez využitia. V 21. min. mali hostia veľa hráčov na ľade, o 40 sekúnd vyrovnal sily na ľade Pavlovs. Pri hre 4 na 4 sa stav nemenil, keď dostali Zvolenčania početnú výhodu, za 32 sekúnd ju Hecl využil – 2:2. V 33. min. prišlo vylúčenie Krišku, rýchlo sa nechal vyhnať na lavicu hanby aj Pavlovs a po 32 sekundách otočil skóre Bondra. Dve šance Parshina ani zvolenského Zuzina stav nezmenili. Druhá tretina však bola v moci Zvolenčanov (strely 6:15). Do III. tretiny vstúpili domáci snaživo (strely Feretu i Parshina), nevyužili ani piatu presilovku. A tak udrel hosťujúci Šiška, keď najskôr nahodil puk na Viedenského, aby následne dorazil jeho strelu a v čase 59:24 poslal puk do prázdnej brány.