Current track

Title

Artist

Background

S Máriou Radvakovou – predsedníčkou asociácie coworkingov Slovenska

Written by on 5. septembra 2023

Predstavte si, že ste na voľnej nohe a už máte dosť práce z domu. Dosť sedenia za počítačom vo svojej kancelárii. Síce pracujete efektívne a ostošesť, ale stále ste sami a nie je to jednoducho ono. Práve pre Vás je tu miesto, ktoré sa nazýva coworking.

Voľne by sa dal preložiť ako spolupracovňa. Je to zdieľaná kancelária, kde si môžete prenajať pracovný stôl na jednu hodinu, deň, týždeň, mesiac, rok. Spája všetko čo človek pri práci potrebuje. Zároveň umožňuje flexibilitu prostredia, služieb, kontaktov, učenia sa a spolupatričnosti, ktorá často ľuďom pracujúcim z domu a aj rôznymi inými spôsobmi chýba.

O Coworkingu Švejkova štreka v Humennom, jedinom na východ od Prešova a Košíc, sme sa rozprávali so zakladateľkou občianskeho združenia Občianska agentúra komunitného rozvoja 1317 (OAKR 1317), ktorá coworking prevádzkuje – Máriou Radvákovou. Náš rozhovor si užila aj mladá Prešovčanka Sandra, ktorá si vďaka narodeninovému darčeku od svojej sestry, vyskúšala prácu moderátorky. Jednou z vyskúšaných aktivít bol aj samotný rozhovor s Mary.

Viac už v samotnom rozhovore:

* pozrite si tiež fotogalériu z humenskej pobočky…

 


Current track

Title

Artist

Background