Artist

Background

Pozápasové hodnotenia: HC Košice – HC 19 Humenné 5:0 (9.8.2023)

Written by on 10. augusta 2023

Vypočujte si pozápasové hodnotenia prípravného stretnutia zo stredy 9.8.2023 medzi HC Košice a HC 19 Humenné.

HC Košice – HC 19 Humenné 5:0 (1:0,1:0,3:0)
Góly: 3. Pollock, 35. Jääskeläinen, 53. Rogoň, 59. Krivošík, 60. Lunter
Strely: 40:14 (11:5/ 16:7 / 13:2)

HC Košice:
Janus (Riečický) – Hudec, Berger, Jokeľ, Deyl, Fejes, Zech, Zigo, Olsson, Pollock, Lunter, Bartoš, Bartánus, Lamper, Šedivý, Krivošík, Breton, Rogoň, Jääskeläinen, Chovan.

HC 19 Humenné:
Kozel – Diakov, Novota, Handlovský, Pavlovs, Kriška – Bdžoch, Jacko, Šoltés, Linet, Vaško – Fereta, Novický, Vrábeľ, Krajňák, Horvát – Borov, Michalik, Briere, Lačný.

Priebeh:
Oceliari sa ujali vedenia v 3. min. z trestného strieľania (vyhodenie puku z čiary rukou). Domáci mali celú I. tretinu prevahu (strely 11:5), trikrát nezakončili prakticky do prázdnej brány (Bartánus, Pollock). Humenčania stavili na koncentrovanosť v obrannom pásme, v ofenzíve veľa vody nenamútili. Najbližšie k vyrovnaniu mal Pavlovs v presilovke. V II. tretine ustáli Levy dve oslabenia, naopak v 35. min. pri humenskej presilovke riešil Janus až štyri horúce strely. Prišlo však zlé humenské striedanie a Jääskeläinen nájazd od modrej čiary využil. Obraz hry sa nezmenil ani v III. tretine, prečíslenie 2 na 1 využil Rogoň, v samom závere za 20 sekúnd inkasoval najlepší Humenčan na ľade – Kozel ešte dvakrát.