Vladičské leto pokračuje ďalším podujatím.

V posledný júlový víkend (31.7.) nás čaká turistika po starej obchodnej ceste do poľskej Čeremchy. Zraz účastníkov je o 8.00 h pri Turistickom informačnom centre vo Vyšnej Vladiči, odkiaľ sa vyberieme na Môstkov (566,7 m n.m.). Pokračovať budeme do Sedla pod Beskydom. V Čeremche možno pozorovať pozostatky starých záhrad, sadov a obydlí, kde kedysi bývali ľudia a tiež sa tam usídlili bobry. Trasa je dlhá približne 12 kilometrov. Po príchode do Driečnej na nás bude čakať v miestnom penzióne drobné občerstvenie.

Vladičský raj ponúka do 100 kilometrov vyznačených trás na pešiu, cyklistickú, konskú i zimnú turistiku. Pre tých, ktorí chcú načerpať nové sily a spoznať prírodu v jej najkrajšom svetle, je otvorený nonstop. V lete si pre milovníkov turistiky pripravila obec Vladiča, ktorá vznikla zlúčením piatich obcí (Malá a Veľká Driečna, Nižná a Vyšná Vladiča, Suchá) spolu s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš zaujímavé aktivity.

Prvou z nich bola začiatkom júla akcia s názvom Chodníkmi našich predkov, na ktorej sa zúčastnilo približne 30 ľudí zblízka i ďaleka. Navštívili sme spolu okrem iného dva miestne chrámy, boli sme v Údolí ozvien i na Môstkove a Havranej skale. Obzreli sme si tiže dedinské múzeum a výstavu fotografií Tajomné vlčie hory. Ochutnali sme tiež vodu z Kamennej a Nistorovej studne. Po zotmení sme zapálili Jánske ohne.

“Myslím si, že príroda je najväčším pozitívom pre turistov, ktorí tu ale musia stráviť aspoň jeden víkend. Je tu nádherný východ i západ slnka. Nehovorím to preto, že som sa tu narodil, ale je tu naozaj ako v rozprávke,” povedal o Vladiči jej starosta Ján Čurpek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *