Pomaly k nám prichádza jar a Anka Repková nám ponúka svoju pieseň s príznačným názvom “Jarná“. Pieseň “Jarná” sa nachádza na albume s názvom “Som pravdivá“. Ak náhodou nepoznáte Anku Repkovú, tak Vám ju predstavíme jej vlastnými slovami:

Počas svojej kariéry som spolupracovala s umelcami, ako sú napr. český spevák Dalibor Janda, taliansky spevák Drupi, americká hviezda Broadwaya Moya Angela, britský spevák a vokalista svetových hviezd Daniel Thomas alebo zakladateľka British Gospel Arts Andrea Encinas. Do svojich muzikálov ma obsadili známi slovenskí aj českí režiséri Jozef Bednárik (Rocky Horror Show), Filip Renč (Rebelové) či Jozef Gombár (Vlasy). Okrem muzikálov ste ma mohli vidieť aj v činohre a TV. Mám za sebou stovky koncertov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Londýne, Bologni a Nemecku. Ako sólistka Big Bandu Gustava Broma som svojím spevom zaujala aj v TV Show Let’s Dance a Bailando na TV Markíza. Môjmu poslednému albumu Som pravdivá (2017) predchádzalo EP Vyznanie (2014) a debutový album Áno, už to viem… (2006). Moje piesne nájdete aj na viacerých CD kompiláciách.

Som tiež organizátorkou – od r. 2016 pozývam na Slovensko zahraničných umelcov svetového formátu, s ktorými sa spájam na spoločných koncertoch a speváckych workshopoch. 18 rokov sa aktívne venujem hlasovému koučingu. Vediem hlasové kurzy, workshopy, hodiny spevu, vytvorila som online video kurz Otvor svoj hlas a v roku 2015 som v Bratislave založila svoj speváckyzbor: Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví, v ktorom mám 40 členov.”

Aj po skončení hudobno-dramatického štúdia na Konzervatóriu v Bratislave, sa neustále rozvíjam v speve a interpretačnom umení, a to pod vedením tých najlepších hlasových koučov v Londýne, Prahe a New Yorku. Napr. aj u legendárnej Joan Lader – hlasovej koučky hviezd, ako sú MadonnaDianne ReevesSting a pod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *