Až desiaty štúdiový album The Love Continues sa po kampani na sociálnych sieťach dostal na prvé miesto hitparády oficiálnych albumov, ktorú podporili herec Elijah Wood, autor Irvine Welsh a Robert Smith z The Cure.

Kampaň #mogwai4number1 pomohla glasgowskej kapele, ktorá sa preslávila hlavne inštrumentálnymi skladbami, ktoré sa odrážajú od reflexívnych pasáží až po skreslené crescendos.

„Post-rocková skupina, ktorá bola súčasťou nezávislej scény, založila pred 25 rokmi svoje vlastné vydavateľstvo Rock Action, financované z pôžičky vo výške 400 GBP od budúceho švagra gitaristu Stuarta Braithwaiteho

Mogwai pre OfficialCharts.com uviedli : „Sme neuveriteľne šťastní, že máme album číslo 1 vo Veľkej Británii. Neštartovali sme kapelu ani vydavateľstvo preto, aby sme sa dostali do hitparád. “

Nikto z nás nikdy nepredpokladal, že by kapela alebo vydavateľstvo boli v pozícii, kedy by bolo možné byť No.1.”

Boli sme len deti, ktoré chceli vydať úžasný zvuk a nechať našu nahrávku prehrať Johnovi Peelovi. Je úžasné, že John nám túto nahrávku skutočne prehral a jedna vec viedla k druhej a to nás priviedlo k bodu, v ktorom sme teraz.

Album As The Love Continues bol v tomto týždni bestsellerom na vinyloch prostredníctvom nezávislých nahrávacích obchodov.

Zdroj: phoenixnewtimes.com, inews.co.uk, Youtube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *