Aneta Langerová a David Koller predstavujú novú skladbu aj album

Súčasná pandemická situácia síce obrala umelcov o možnosť zúčastňovať sa verejných podujatí, dala im však veľa času na tvorbu a doklepnutie projektov, ktoré pripravovali.

Aj český speváci využívajú tento čas naplno. S novými skladbami prichádzajú Aneta Langerová a David Koller.

Aneta Langerová pripravuje nový album s názvom Dvě slunce,  ktorý vychádza 26. novembra 2020. Prichádza však už dnes s prvým singlom z tohto albumu s názvom Bílý den a na Youtube predstavila k nemu aj vidoklip.

Pieseň je oslavou každodenného dobrodružstva života, v ktorom sme všetci svojím hlavným hrdinom. Je len na nás, či ho naplníme odvahou alebo strachom. Či život žijeme alebo prežívame. „Bílý Den je o ceste každého človeka k sebe samému. K tomu úprimnému uvedomeniu si, že žijeme to, na čo máme a sme pri tom šťastní,” dodáva Aneta, pre ktorú bol tentokrát tvorivou inšpiráciou jej otec.

Radosť z tvorby Anety Langerovej pokračuje ďalšími príbehmi, vytvorenými vo vzácnej spolupráci s klaviristom, spoluautorom a producentom nového albumu Jakubom Zitkom. „K piesni Bílý Den mňa osobne inšpiroval rovnomenný román Jacka Londona. Vyjadruje príbeh človeka, ktorý sa nerozvážne pustil do honby za bohatstvom, ziskom a pôžitkami. Musel bojovať o prežitie so silnejšími, aby sa dostal na úplne dno, kedy sa mu rozjasnilo a pochopil, že omnoho dôležitejšie sú iné veci ako napríklad láska, priateľstvo a prostý život,” hovorí Jakub Zitko.

V decembri Aneta Langerová v sprievode svojich skvelých muzikantov pokrstí nový album na 2 koncertoch – 8. 12. v Prahe a 10. 12. v Kroměříži. Jej fanúšikovia si tak budú môcť vypočuť nové piesne naživo ako prví. Dúfajme, že zima 2021 bude koncertom naklonená a Aneta sa tak vzápätí vo februári a v marci vydá spoločne s kapelou a sláčikovým triom za svojimi poslucháčmi na turné Dvě slunce.

David Koller vydal nový videoklip k singlu Planeta bez paměti a nadväzuje tak na prvú úspešnú skladbu My se vám ozveme, ktorá odštartovala jeho sebevedomý „QR“ projekt.

Videoklip nechal svojim veľkoryso poňatým vizuálom naplno rozvinúť potenciál piesne, ktorá sa poslucháčom prihovára v ťažkej dobe uprostred globálnej pandémie s pochopením, s nádejou na lepší zajtrajšok, aj napriek tomu, že sa teraz pohybujeme po temnej dráhe.

Réžie klipu v netradičnom štýle s akcentom nie na príbeh, ale na detail a atmosféru, sa opäť chopil Vít Hradil. Natáčalo sa od skorých ranných hodín až do západu slnka v Brdských lesoch v Čechách

Hlavnej role sa na želanie Davida Kollera ujala Hanka Dvorská, profesionálna česká kaskadérka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *