Kali prichádza s novou skladbou, vďaka ktorej sa zamyslí nejeden človek nad stavom našej planéty

13:00 Zdroj foto: youtube.com

Slovenský spevák, textár a raper Kali vo svojej novej skladbe poukazuje na stav znečistenia našich vôd, a zároveň sa priznáva, že donedávna sa tým ani sám nezaoberal. Pravda je, že sa ľudia nezaujímajú alebo nechcú vidieť stav prírody okolo nás, pričom sa stráca naša krajina v plastoch. Názov skladby je zároveň aj výzvou: “NENECHAJME TO PLÁVAŤ”.

Za vznikom tejto skladby nestojí však sám. Produkčne sa na skladbe podieľal Peter Pann a ako Kali uviedol na svojej sociálnej sieti: “Pred zhruba mesiacom som bol oslovený @lidlsk, aby aby sme spoločne spravili niečo, čo osloví ľudí, možno ich donúti sa zamyslieť nad tým, ako žijeme, vďaka niektorým z nás. Ten, ktorý deň čo deň zahadzuje smeti do prírody, vyhadzuje svoj smetný kôš do našich jazier, tomu to asi nedocvakne nikdy a je smutné, že my, čo vieme, kam patria smeti, to musíme zbierať za nich.” 

Kali si uvedomuje, že je potrebné, aby sa o tom hovorilo a práve hudba je podľa neho vhodným spôsobom, ako by sa táto téma mohla dostať medzi väčšiu skupinu obyvateľstva. “Ale nerobíme to iba kvôli sebe, ani “iba” kvôli prírode, robíme to pre ďalšie generácie, pre naše deti, aby sa mohli kúpať aj oni v jazere, tak ako my, keď sme boli deťmi. Som za tento projekt vďačný a moc rád, že práve ja môžem byť súčasťou tejto myšlienky.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *