Stropkovské hradné slávnosti už tento víkend 4.9.-5.9.2020

10:00 Zdroj: Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš

Stropkovské hradné slávnosti každoročne pripomínajú v meste zaniknutý hrad. Sú výnimočným spojením histórie a zábavy. Pripravili sme si pre vás zaujímavý program na celý víkend, počas ktorého zažijete absolútne dobrodružstvo.

Piatok (4.9.2020) 

Ponorte sa do ríše zvierat

Človek je od nepamäti spojený so zvieratami. Naši predkovia s nimi žili v láske, spolupatričnosti a harmónii a mnohokrát od nich závisel aj ich život. Spoznať toto nerozlučné puto umožňuje aj rodinný park zvierat v centre Stropkova, kde uvidíte viac ako 30 druhov zvierat od vtákov, plazov, hlodavcov až po primáty. 

Čaká na vás komentovaná prehliadka parku, kŕmenie zvierat, maľovanie na tvár a výtvarné dielničky, v rámci ktorých si urobíte vlastný spomienkový predmet. Aktivitu je potrebné si vopred rezervovať (formulár nižšie). Cena: dospelí – 1,50 €, deti od 3 rokov – 1 €. Maľovanie na tvár a tvorivé dielničky: dobrovoľný príspevok.

Jazda na koni

Kôň je oddávna verným spoločníkom človeka. Pomáha mu pri práci v lese i na poli, často je pre ľudí ekologickým dopravným prostriedkom. Puto medzi týmto zvieracím a ľudským svetom je silné. Prejavuje sa oddanosťou, starostlivosťou a láskou. Ak chcete nazrieť do tohto “vesmíru”, určite si vyskúšajte jazdu na koňoch v obci Vladiča, časť Suchá.”

Jazda na koni v obci Vladiča trvá približne 30 minút, počas ktorých nazriete do tajomných Karpát. Aktivitu je potrebné si vopred rezervovať (formulár nižšie). Na jeden termíne je možné nahlásiť max. štyroch jazdcov. Cena za jazdu: 5 €.


Sobota (5.9.2020)

Prechádzka k vyhliadkovej veži

Človek potrebuje k životu pohyb. Nie nadarmo sa hovorí “V zdravom tele zdravý duch!”. Preto by sme na čerstvom vzduchu mali každý deň stráviť aspoň chvíľku. Nie náročnú prechádzku môžete absolvovať k vyhliadkovej veži nad mestom Stropkov,
z ktorej budete mať tento kút krajiny ako na dlani. Spojíte tak pekné s užitočným. Nová atrakcia je súčasťou cyklotrasy Po stopách Rakúsko-Uhorska. Najlepším východiskovým bodom je lokalita nad Bankovskou ulicou. Celá trasa tam a späť trvá zhruba dve hodiny.”

Aktivita je realizovaná individuálne. Vyhliadka je voľne prístupná. 

Stropkovské hradné slávnosti

Chcete zažiť popravu zbojníka, balónovú bitku či módnu prehliadku historických kostýmov? Neváhajte a príďte na Stropkovské hradné slávnosti, na ktorých vás okrem toho čakajú aj šermiari a remeselníci. Pozrieť si budete môcť v živom prenose rozprávku i ohňovú šou. Spolu s mestským historikom sa tiež vyberiete po stopách Stropkovského hradu, ktorý najviac pripomína goticko-renesančný kaštieľ.

Podrobný program nájdete na: hornyzemplin.sk

2 thoughts on “Stropkovské hradné slávnosti už tento víkend 4.9.-5.9.2020

  1. Nevieme nájsť formulár pre nahlásenie na jazdu na koni. ani žiadne telefónne číslo. A od koľkých rokov je možná jazda?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *