V Strážskom bude most cez Laborec v utorok 21.7.2020 niekoľko hodín neprejazdný

15:00 Zdroj: TASR, zdroj foto: teraz.sk

Strážske 20. júla (TASR) – Most cez rieku Laborec v Strážskom v okrese Michalovce bude v utorok (21. 7.) od 7.00 do 14.00 h neprejazdný. “Dôvodom je betonáž spriahajúcej dosky nosnej konštrukcie,” informovala vedúca komunikačného oddelenia Úradu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková.

Ako ďalej uviedla, práce, ktoré sa budú v utorok na moste vykonávať, nie je možné realizovať počas prejazdu osobných vozidiel. Chodci budú môcť po moste prejsť za prísnych bezpečnostných podmienok. Most bude opäť prejazdný v jednom jazdnom pruhu po dokončení betonáže. Dopravu bude riadiť svetelná signalizácia.

“Obchádzková trasa bude v smere od Zbudze viesť cez Michalovce,” doplnila Terezková s tým, že KSK v spolupráci so zmluvnými autobusovými dopravcami zabezpečí pre obyvateľov v uvedených hodinách kyvadlovú dopravu tak, aby sa z Krivoštian dostali do Strážskeho a naspäť.

Počas aktuálnych prác je most prejazdný iba pre osobné autá a malé autobusy do 7,5 tony. Kamiónová doprava je z dôvodu vyššej nosnosti povinná využívať obchádzkové trasy. “Z dôvodu opakovaného porušovania dopravných predpisov KSK požiadal o súčinnosť políciu, ktorá bude kontrolovať ich dodržiavanie zo strany vodičov nákladných vozidiel,” uzavrela Terezková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *