Dve krádeže pri vodnej nádrži Domaša vyšetruje polícia

10:20, Zdroj: TASR, foto: ilustračné, zdroj: pexels.com

Polícia vyšetruje dve krádeže pri vodnej nádrži Domaša. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

K prvému prípadu došlo podľa jej slov v stredu (15. 7.) v noci v časti Petejovce v katastri obce Turany nad Ondavou. “Neznámy páchateľ z kempového stanu zobral kľúče od vozidla, ktoré boli voľne položené na stolíku. Odomkol vozidlo odstavené pri stane a z batožinového priestoru vzal dve peňaženky s finančnou hotovosťou vo výške 1500 eur a 4000 českých korún,” uviedla Ligdayová s tým, že vozidlo následne uzamkol a kľúče nechal na zemi.

Podobným prípadom sa zaoberá aj polícia v Slovenskej Kajni. Tam páchateľ kradol v rovnaký deň v noci v časti Domaše, Krym. “Otvoril zips na stane, vošiel dnu a priamo zo zápästia 40-ročného muža z obce Turá Lúka vzal hodinky a zo zeme vzal kľúče od osobného vozidla. Otvoril vozidlo zaparkované neďaleko stanu a z odkladacieho priestoru z peňaženky vzal 570 eur. Poškodený majiteľ škodu vyčíslil na 1200 eur,” dodala Ligdayová.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *