OCENENIE: VÝNIMOČNÝ ČLOVEK MESTA SNINA, MÁ UŽ DRUHÉHO MAJITEĽA – DIANU KOVAĽOVÚ

Mesto Snina udelilo historicky druhýkrát cenu: Výnimočný človek mesta Snina. V tejto tradícii chce mesto pokračovať a teda aj naďalej udeľovať ocenenie ľuďom, ktorí sú výnimoční a ich úspechy prinášajú radosť všetkým.

Historicky prvé ocenenie

Minulý rok, a to dňa 20. 9. 2019 sa začala v meste Snina pekná tradícia s úžasnou myšlienkou. Pri príležitosti Dní mesta Snina bolo po prvýkrát udelené ocenenie – Výnimočný človek mesta Snina. Prvým oceneným sa stal talentovaný športovec Samuel Andrejčík.

Už vo svojich 23 rokoch dosiahol všetky športové méty v športovej disciplíne Boccia. S nápadom oceniť športové úsilie a prezentáciu Sniny všade vo svete prišli nadšenci, jeho podporovatelia a fanúšikovia, ktorí sa aj aktívne podieľali na príprave celej udalosti. Z tohto milého nápadu sa následne pri komunikácií o jeho možnej realizácií s vedením mesta stal väčší projekt, a to udeľovanie ceny Výnimočný človek mesta Snina, takým ľuďom, ktorí sú vo svoje oblasti skutočne výnimoční a ich úspechy prinášajú radosť všetkým.

Od 1.7.2020 má toto ocenenie ďalšieho majiteľa

Pri príležitosti slávnostného otvorenia Kultúrno – komunitného centra OBÝVAČKA v Snine, si toto ocenenie prevzala krstná mama “OBÝVAČKY”, mladučká Sninčanka a speváčka, Diana Kovaľová. Ocenenie si prevzala z rúk primátorky mesta Snina, Ing. Daniely Galandovej. Keďže na akciu bola pozvaná ako krstná mama Kultúrno – komunitného centra OBÝVAČKA v Snine, ocenením bola veľmi milo prekvapená. Rozhodnutie udeliť túto cenu práve Dianke Kovaľovej odôvodnila primátorka mesta Snina jej talentom v tak mladom veku (15 rokov) ako aj jednoznačným prínosom pri propagácii a šírení dobrého mena mesta Snina doma aj v zahraničí. Ako povedala Daniela Galandová, práve “skvelé spevácke výkony a Dianine účinkovanie v súťaži Superstar, jednoznačne zvýšilo záujem o mesto Snina a mnoho ľudí doma aj v zahraničí sa práve vďaka “našej Superstar” Dianke rozhodlo sadnúť si za počítač a zistiť, kde tá Snina vlastne je”.

Odovzdanú cenu pre Dianu Kovaľovú vytvoril, rovnako ako v prípade prvého oceneného Samuela Andrejčíka, umelec z Prešova Jaromír Sabol v štýle šrotart (JSS Iron Art – Šrotart).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *