DOBRÍ TRÉNERI, DOBRÁ PARTIA

Pavel Andraščík / 29.6.2020 SNINA

Na Hornom Zemplíne vyrástlo množstvo výborných futbalistov. Hrala sa tu prvá liga, druhá liga a v súčasnosti tretia liga, riadená  VsFZ.  Jedným z klubov je aj MFK Snina, s viac ako 93-ročnou históriou. Klub sa v posledných rokoch v tabuľke umiestňuje v prvej časti.  Jedným z odchovancov je aj 28-ročný pravý obranca  ERIK  HANC,  zamestnanec  FPT Slovakia ako software developer Košice. Minulú sobotu po prípravnom zápase FK Humenné – MFK Snina 3:2 som s ním prehodil pár viet o jeho futbalovej kariére.

ERIK,  ako si začínal s futbalom a ako sa postupne rozvíjala  tvoja futbalová kariéra?

Ja som s futbalom nezačínal v prípravke, mladších a starších žiakov.  Futbal ma bavil a tak sme s kamarátmi hrali na ulici a naše mužstvá mali rôzne názvy. Hral som za základnú školu, kde naše mužstvo dosahovalo veľmi dobré výsledky.  Moju hru si všimol  môj sused Štefan Andrejčík, bývalý hráč MFK Snina, to on ma priviedol do klubu. Aby som hral za žiakov mal som prestúpiť na inú ZŠ, kde boli futbalové triedy.  Ja som s tým nesúhlasil a chcel som dokončiť školu tam,  kde som začínal. Pomocnú ruku mi podal vtedajší tréner mladšieho dorastu Patrik Lazorik. Zobral ma ešte ako nie 14-ročného k sebe do mužstva. Bol to môj prvý tréner. V doraste má trénovali ešte Drančák, Kochan, Miško a krátko aj Paľo Diňa.

Viem, že si pôsobil aj na Morave, kde si hrával?

Po dovŕšení dorasteneckého veku som bol preradení do mužstva seniorov, no tam som sa dlho neohrial a v septembri som odišiel študovať do Brna a hral som 4. Ligu za Moravskú Sláviu Brno. Po roku a pol som sa vrátil späť na Slovensko do svojho materského klubu MFK Snina.

Aké bolo tvoje účinkovanie v MFK  Snina?

Po návrate z Čiech som začal študovať v Košiciach a striedavo hrať v Snine a 5. ligu za OFK AGRIFOT Stakčín.  Trénovali ma František Hanc /manažér/, Marek Lukáč, Jozef Štafura a Pavol Diňa.  Naposledy ma trénoval Juraj Popovič.  Po  koronavíruse sa na nový súťažný ročník pripravujem so seniormi zo Sniny.

Hovorí sa, že medzi Sninskými futbalistami je veľa darcov krvi. Patríš medzi nich?

Áno patrím medzi darcov krvi. Vzorom nám je druhý tréner Marek Lukáč, ktorý sa blíži ku číslu šesťdesiat. Svojou krvou pomáham zachraňovať životy iným.  Tým len potvrdzujem svoj zdravotný stav a zároveň prispievam k uzdraveniu, alebo zmierneniu choroby.

Čo by si povedal na záver?

Nový futbalový ročník som začal  s prípravou v Snine. Pracujem v Košiciach, no niekedy môžem pracovať z domu a tak zvládam tréningový proces. V klube pôsobia dobrí tréneri René Kočan a Marek Lukáč. Je tu výborná partia. Sú tu hráči  troch generácii a verím, že tréneri dajú dokopy jedenástku, ktorá v novom ročníku bude dobre reprezentovať  klub a mesto Snina.

Erik Hanc, zdroj: Erik Hanc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *