Ondrej Kandráč vydal silnú a emotívnu skladbu “Rodné hniezda”

13:14 Foto: Youtube (Warner Music Gold)

To najdôležitejši, čo v živote máme je rodina. Rovnaký názor zdieľa aj obľúbený muzikant Ondrej Kandráč, ktorý v týchto dňoch vydáva novú, veľmi silnú pieseň s názvom Rodné hniezda (Príbeh môjho života). Pisiela ju svojmu otcovi do neba a odhaľuje v nej svoje spomienky na detstvo na detstvo, na svojich rodičov a taktiež na rodnú dedinku, v ktorej vyrastal a do ktorej sa neustále rád vracia.

Nový videoklip je plný malebných zábervov prírodných krás Slovenska ako aj súkromných rodinných záberov z jeho detstva. Ide o umeleckú metaforu, ktorá pripomína, ako človek kráča životom. Taktiež vypovedá o tom, že nech sa vyberie kamkoľvek, vždy sa vráti k teplu svojho domova. „Som tolerantný človek, ale myslím si, že nič lepšie ako fungujúcu rodinu nikto ešte nevymyslel. Cieľ nášho života nie je v tom, ako rýchlo a až kam vieme utiecť. Podstatné je, či sa viem vždy vrátiť k sebe a opýtať sa sám seba: Som stále ten chlapec, ktorý si plní svoje sny a verí hodnotám, ktorým veril ako dieťa? Nech je tak, či onak, túto skladbu chcem venovať môjmu otcovi. Práve v tomto roku – 26. júna by sa dožil svojich 70. rokov.“ 

Videoklip bol natočený pod režisérskou taktovkou úspešného Tomáša Eibnera a podieľal sa na ňom aj fotograf Martin Krystýnek. V piesni recitujú aj dve Ondrejove ratolesti Ondrík a Emka Kandráčovci:
“Tidli, tidli na husličky, ľúbime ťa Dedko vždycky. Tidli, tidli, tidli daj, zhora na nás pozor daj…”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *