Hokejový tréning Humenských Levov “na suchu”

10:15 Zdroj a zdroj foto: humenne.sk, tlačový referát Marián Škuba, Mestský úrad Humenné

Hokejová sezóna 2019/2020 sa ukončila predčasne 10. marca 2020 z dôvodu nariadení hlavného hygienika SR pre pandémiu vírusu COVID-19. Mládežnícky hokejový klub HK Humenské Levy sa po dvoch mesiacoch vracia k činnosti, aktuálne do „suchého“ tréningového procesu, čím odštartoval súťažný ročník 2020/2021.

Na základe uvoľnenia protiepidemio­logických opatrení začali „Levy“ hľadať možnosti, ako zabezpečiť tréningový proces s prihliadnutím na dodržiavanie podmienok vydaných hlavným hygienikom. V utorok 5. mája odštartovali letnú prípravu na sezónu 2020/2021.

„Keďže je možnosť trénovania len na vonkajších športoviskách, vedenie klubu sa dohodlo s Adrianou Bodovou, riaditeľkou ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom, o možnostiach využívania školského ihriska na tréningovú činnosť. Hokejová mládež aj touto cestou vyjadruje vedeniu školy vďaku za prístup k danej situácii,” konštatoval Marek Macko.

Prvá fáza znamenala prípravu trávnatého ihriska, po kosbe priložili ruku k dielu aj samotní mladí hokejisti. Trávu pohrabali a pomocou traktora, ktorý poskytla 1. Humenská, a.s., sa plocha urovnala valcom.

V prípade nepriaznivého počasia tréningy prebiehajú online formou, prostredníctvom videokonferencie Zoom, ktorá bola odporúčaná v usmernení Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Tréneri HK Humenské Levy boli inštruovaní o podmienkach a možnostiach, za akých bude možné vykonávať tréningovú činnosť v koordinácii so SZĽH.

Hráčom boli taktiež podané informácie o tréningových možnostiach a organizácii tréningov, pri ktorých je nutné dodržiavanie všetkých podmienok stanovených Úradom verejného zdravotníctva SR.

Prvé dve tréningové jednotky boli z dôvodu nepriaznivého počasia online formou, ale 7. mája už kategórie kadeti, hokejová trieda (HT) 8. roč., HT 7. roč., HT 6 a 5. roč. vybehli na ihrisko a začalo sa s tréningom vonku – na trávniku.

„Mládežnícke kategórie budú trénovať 5-krát týždenne. Neskôr sa pripoja aj hokejové prípravky a predprípravky, ktoré sa budú stretávať 2-krát do týždňa. Do tréningového procesu sa zapojilo už viac ako 100 mladých hokejistov. Deti sú plné elánu, sú rady, že sa môžu navzájom stretávať a konečne trénovať pod vedením svojich trénerov aj osobne,” dodal člen Výkonného výboru HK Humenské Levy.

Rozpisy ďalších tréningov budú zverejnené na facebookovej stránke HK Humenské Levy mládež.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *