Cesta k vyriešeniu sporu Chemes vs. Nexis Fibers Humenné existuje. Hromadné prepúšťanie by znamenalo katastrofu v regióne

16:15, Zdroj humenne.sk, autor článku: Marián Škuba, Tlačový referát, Mestský úrad Humenné

Mesto Humenné informuje na svojej webovej stránke o tom, že napätá situácia medzi spoločnosťami Chemes, a.s. Humenné a Nexis Fibers, a.s. Humenné vyústila v opätovné odpojenie energií (10.5.), čo znamenalo na strane „vláknarov“ úplnú odstávku strojov. Od pondelka (11.5.) ostali zamestnanci Nexisu doma.

Chemes avizuje, že výrobca priemyselných vláken za energie riadne neplatí a nikdy sa nechcel dohodnúť. Nexis Fibers oponuje, že si plní všetky povinnosti, že platí niekoľkonásobne viac, než sú trhové ceny.

Štatutár mesta reagoval na vážnu situáciu, kontaktoval Chemes i Nexis Fibers a zvolal hneď na pondelkové dopoludnie stretnutie. U humenského primátora (11.5.) sa zišli po dvaja zástupcovia z oboch strán, prítomný bol aj Tomáš Šudík, poslanec NR SR. Spoločná debata trvala viac než dve hodiny.

„Firmy medzi sebou vôbec nekomunikujú, len si posielajú odkazy. Spoločná komunikácia v podstate prebieha iba na pôde mesta. Cesta k vyriešeniu sporu existuje. Chemes, a.s. Humenné má v priebehu dneška predložiť stanovisko k návrhu vysporiadania vzťahov, ktoré im Nexis Fibers, a.s. Humenné zaslal. Firmy deklarovali, že obaja sa navzájom potrebujú, len sa musí vysporiadať miera záväzkov aj niekoľko rokov dozadu. Pre mňa je absolútne kľúčové, aby ostalo zachovaných 400 pracovných miest. Hromadné prepúšťanie by znamenalo v našom meste i regióne katastrofu,” konštatoval Miloš Meričko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *