Jedinečná “pesnička na diaľku” od Dominiky Titkovej a Mariána Čekovského

16:35

Slovenská speváčka a saxofonistka Dominika Titková prišla s originálnym nápadom “pesničky na diaľku”. Spolu s Mariánom Čekovským naspievali krásny song s názvom Zastavme to včas, ktorý vyzýva ľudí, aby sa spojili, aby boli k sebe ľudskí a nemysleli iba na seba. Pretože to je jediný spôsob ako sa nad ťažkými situáciami, ako je aj táto, dá vyhrať.

Dojímavý duet spája muzikantov z celého Slovenska a nesie silné posolstvo. Je to len na nás, ako bude tento svet vyzerať.

Myšlienka pesničky na diaľku

Pesnička na diaľku
 je zároveň aj projekt, do ktorého sa zapojilo už vyše 50 umelcov, ako napríklad Marián Čekovský, Martin Valihora, Oskar Rózsa, Milo Suchomel, Peter Lipa, Juraj Hrčka, Richard Vrablec a ďalší. Vďaka tomuto spojeniu vzniklo už niekoľko rôznych verzií tejto skladby. Jej „vzhľad“ majú v rukách práve umelci, ktorý sa do nej zapoja. Je na každom z nich, ako sa bude skladba vyvíjať a ako bude znieť. Je to symbolikou toho, že je len v našich rukách a na našom prístupe, ako bude tento svet vyzerať. 

Skladba má už teraz mnoho verzií, čo je dôkazom toho, že keď sa spájajú ľudia a tvoria spolu, vznikajú krásne veci, ktoré dokážu pohladiť dušu i srdce. Vo videách jednotlivých verzií, ktoré kolujú na sociálnych sieťach, si všimnete, že naozaj každý nahrával svoj kúsok zo svojho domu – na diaľku. Nápad inšpiroval aj tanečníkov, ktorí sa k projektu pridali a dotvárajú celkovú atmosféru skladby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *