V Humennom si uctia Deň víťazstva nad fašizmom individuálne

15:00 Zdroj TASR, Zdroj foto: humenne.sk

Mimoriadna situácia súvisiaca so šírením nového koronavírusu ovplyvní aj oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom v Humennom.

Miestna samospráva a Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (OV SZPB) vyzývajú verejnosť na uctenie si pamiatky oslobodenia a padlých vojakov individuálne. Mesto o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Podľa inštrukcií samosprávy si zástupcovia úradov, podnikov, inštitúcií, organizácií a tiež obyvatelia mesta môžu Deň víťazstva nad fašizmom pripomenúť položením vencov k pomníku na vojenskom cintoríne “Padlí sovietskej armády” od stredy do nedele 10. mája v čase medzi 9.00 a 15.00 h.

Mesto zároveň upozorňuje na podmienku obmedzeného počtu zúčastnených osôb, neodporúča presiahnuť piatich prítomných.

Pripomína aj dodržiavanie všetkých prijatých opatrení vrátane dostatočných odstupov a ochrany rukavicami a rúškom.

Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Humennom prostredníctvom listu zverejneného na stránke mesta tiež apeluje na obecné samosprávy v okrese, aby si i napriek aktuálnej mimoriadnej situácii 75. výročie oslobodenia pripomenuli.

“Občania našich miest a obcí sú vďační Červenej armáde a rumunskej armáde za naše oslobodenie. Ich hrdinské činy domáceho i zahraničného odboja patria do našich novodobých dejín a zaslúžia si úctu a poznanie formou štúdia, ako aj každodennej spomienky,” uvádza v dokumente predsedníctvo oblastnej organizácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *