Dvaja mladíci zo Stropkova boli obvinení zo zločinu krádeže

15:30 Zdroj: TASR

Polícia obvinila zo zločinu krádeže dvoch 14-ročných mladíkov zo Stropkova. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

“V piatok (17. 4.) večer páchatelia vypáčili okno na budove reštauračného zariadenia na ulici Kukučínovej, vošli dnu a odniesli si dva mobilné telefóny, textilnú tašku, z pokladníc finančnú hotovosť vo výške viac ako 390 eur i stravné lístky v hodnote viac ako 70 eur. Poškodená spoločnosť škodu vyčíslila celkovo na 540 eur,” uviedla Ligdayová.

V utorok (21. 4.) páchatelia taktiež vo večerných hodinách poškodili stropný svetlík na jednej z predajní na ulici Mlynskej. Keďže otvor bol malý, ku krádeži nedošlo. Spôsobili však podľa Ligdayovej škodu vo výške 1000 eur.

“Na základe dôkaznej situácie bolo preukázané, že skutkov sa dopustili dvaja 14-roční mladíci zo Stropkova. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku boli obaja podozriví zadržaní a bolo im vznesené obvinenie zo zločinu krádeže a z trestného činu poškodzovania cudzej veci. Následne boli obaja obvinení umiestnení do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľom bol spracovaný podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie,” doplnila Ligdayová.

Trestná sadzba odňatia slobody je v tomto prípade zákonom stanovená na šesť mesiacov až tri roky, v prípade mladistvých sa trest znižuje o polovicu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *