Mesto Snina začína šetriť. Ulice budú väčšinu noci tmavé.

Mesto Snina v rámci úsporných opatrení čaká od pondelka 4.mája zmena spôsobu osvetlenia verejných priestranstiev.

Ako uviedlo mesto Snina na svojej Fb stránke, osvetlenie pri ceste I. triedy I/74 ostane zapnuté aj počas noci, pričom bude tlmené, keďže bolo v tomto úseku zrekonštruované. Osvetlenie ulíc v ostatných častiach mesta bude od 4.mája a počas letného obdobia kvôli úspore zapnuté o 🕘21:00 h a vypnuté o 🕛 24:00 h. Opatrenie bude mesto Snina priebežne vyhodnocovať.

Mesto Snina avizuje šetrenie.

“K tomuto opatreniu mesto pristupuje aj z dôvodu poklesu príjmov vplyvom pandémie koronavírusu, ktorý je podľa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť predpokladaný o 7%. Vo finančnom vyjadrení budú príjmy mesta Snina v roku 2020 nižšie o približne 800 000 EUR. Aj úspory na verejnom osvetlení sú jedným zo spôsobov, ako tento prepad príjmov zvládnuť a veríme, že občania túto situáciu pochopia”, píše mesto Snina na svojej FB stránke.

Aj napriek šetreniu je bezpečnosť prioritou

Skôr ako mesto pristúpilo k úspore na verejnom osvetlení v nočných hodinách, absolvovalo rokovanie s riaditeľom obvodného oddelenia PZ Snina mjr Mgr. Michalom Potockým a uistilo sa, že štátna polícia vie aj v tomto náročnom období reflektovať na takéto skutočnosti.

Snina nie je jediné mesto, ktoré ide cestou úsporných opatrení po poklese príjmov z dôvodu panémie. Podobné opatrenia zvažujú aj mestá Humenné a Vranov nad Topľou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *