HUMENČAN V MLÁDEŽNÍCKEJ REPREZENTÁCII

Humenský futbal počas svojej existencie  /rôzne názvy klubov/  vychoval desiatky vynikajúcich futbalistov, ktorý reprezentujú nielen svoj klub, ale aj iné mestá na Slovensku, ba aj v reprezentácii Slovenska. V súčasnosti veľkú pozornosť  vo FK Humenné veľkú pozornosť venujú výchove mladých futbalistov. Cez letnú prestávku mladí  futbalisti odchádzajú do iných futbalových klubov na Slovensku.  Jedným z nich je aj  odchovanec Humenného 16-ročný  SAMUEL  ŠUĽÁK,  hráč AS Trenčín a reprezentant  Slovenska v mládežníckej kategórii  U16.  Využil som jeho prítomnosť doma, kde trávi svoj čas z dôvodu koronavíru  a kde odpovedal na moje otázky.

Samo Šulák

,,Futbal mám veľmi rád.  V druhej triede základnej školy  v prípravke pod vedením trénera Alexandra Bochyna som sa  veľa naučil.  Neskôr som prestúpil na Základnú školu Hrnčiarska a bol som zadelený do športovej triedy so zameraním na futbal a mojim trénerom bol Martin Polák.  Športovú prípravu som absolvoval pod vedením trénerov Jána Opielu a Vladimíra Mandulu. V žiackych kategóriách sa mi darilo a preto ma pán Peter Szenay zodpovedný za žiacku reprezentáciu Východu pozýval na rôzne výbery.  Keď som chcel s futbalom napredovať, tak som v ôsmom ročníku prestúpil  do Tatrana Prešov, kde som pôsobil dva roky. Tam som ukončil aj základnú školu. Mojimi trénermi boli Patrik Durkáč a Stanislav Baran.  Po vypadnutí Tatrana Prešov do III. ligy, v klube to začalo škrípať a tak má do Trenčína zlanáril  asistent  reprezentačného trénera U16 Pavol Mlynár, ktorý je zároveň aj hlavným trénerom Trenčína,“  dodal  SAMO.

,,V Trenčíne navštevujem Strednú športovú školu s maturitou a zároveň hrám  I. lidu mladší dorast  U17, kde hrám defenzívneho záložníka. Keď viac vypomáham obrane, dávam málo gólov. V jesennej časti som bol autorom troch gólov.  V mužstve je najlepším strelcom Gajdoš s 11 gólmi. Naše družstvo po jesennej časti je na prvom mieste so 43 bodmi pred Žilinou, ktorá má na nás stratu 4 body.  Mrzí má strata bodov doma s Podbrezovou, kde sme prehrali,“   hovorí  SAMO.

,,Tvrdo pracujem na sebe aj mimo povinných tréningov. Chcem byť stále lepší.  Moju výkonnosť si všimol aj reprezentačný tréner mládežníckej kategórie  U16   Marek Bažík, ktorí ma nominoval v minulom roku proti Srbsku. Nastúpil som v oboch zápasoch. Vo februári má opäť nominoval na turnaj  UEFA Development v Španielskej  la  Mange.  Odohrali sme tri zápasy  s Walesom, Českom a Nórskom a vo všetkých som nastúpil. V reprezentácii boli až piati hráči z Trenčína. Mám radosť, že môžem reprezentovať  Slovensko,“  hovorí  SAMO.

,,Momentálne v čase, keď je ten koronavírus a nemôžem s družstvom trénovať, môj osobný kondičný tréner Mário Burda mi vytvára týždenný tréningový  program,  ktorý zahŕňa dvoj a trojfázové tréningy a kondičnú  prípravú mimo ihriska.  Futbalová príprava je zameraná  predovšetkým na rýchlosť a prácu s loptou. Po ťažkých tréningoch mám pripravený  kvalitný strečingový program.  Každý týždeň tento tréningový program vyhodnocujeme a doplňujeme o iné cviky. Verím, že keď sa otvoria futbalové súťaže, budem dobre pripravený na futbalové zápasy,“  konštatuje na záver  SAMO  ŠUĽÁK, hráč Trenčína a reprezentant mládežníckej kategórie  U16.

Text Pavel Andraščík, foto: súkromný archív SŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *