PROJEKT “LÁSKA SPÁJA” – ONLINE KONCERTY, PREDNÁŠKY AJ WORKSHOPY ZDARMA

10.4.2020 12:35 Tlačová správa, aktualizácia 11.4.2020 18:35

Projekt „Láska spája“  je vytvorený spojením viacerých ľudských sŕdc, ktorých okrem iných záľub spája najmä láska k muzike, kultúre, k tvorenie ako takému.  Na základe aktuálnej situácie, v ktorej sme sa ocitli všetci, zakladatelia značky „Láska spája“ si stanovili jednoznačný cieľ a to podpora pozitívneho naladenia ľudí a šírenie kultúry medzi ľudí aj napriek izolácií, ktorá je nevyhnutná.

 Lineup projektu doposiaľ tvorí 7 kapiel a 1 motivačná prednáška. “Našou snahou je, aby sa do projektu zapojilo viac interpretov a stále je možnosť  pre kohokoľvek, kto tak cíti, aby sa ozval a spoločne sme vytvorili pre ľudí niečo, čo im môže vyčariť úsmev na tvári, a nielen to”, hovorí jeden z autorov tejto myšlienky, hudobník a spevák Juraj Hnilica.

Do projektu sa pridali aj ďalší ľudia, ktorí taktiež pracujú v kultúrnom prostredí , nielen ako interpreti, ale aj ako zvukári, osvetľovači, či kameramani. “Všetkých nás ešte okrem lásky totiž spája jedno a to, že sme sa ocitli v týchto neľahkých časoch bez príjmu s kopou voľného času. Povedali sme si, že by bolo pekné sa spojiť a ľudí podporiť, nakoľko  pre nikoho to nie je ľahká situácia, ale aj napriek tomu nás teší, že sa našli ľudia, ktorí dokážu sa v zomknúť a spoločne vymyslieť niečo s významom, hĺbkou, čistotou srdca a hlavne pre nás všetkých” dodáva Hnilica.

Do portfólia plánujú autori projektu, okrem koncertov, zapojiť aj iné žánre kultúry, všetko však závisí od samotných interpretov, či ponúknu svoju tvorivú činnosť  a budú mať chuť pridať sa k tomuto projektu.

💙Krásnym gestom umelcov je aj to, že streamy plánujú pre ľudí vysielať zadarmo, avšak, kto by cítil, že chce a má na to prostriedky môže celý tento projekt podporiť dobrovoľným príspevkom.


Ako prvý bude on-line koncertovať Juraj Hnilica a to 14.4.2020. Okrem neho sa predstavia aj Martin HarichBraňo Mojsej, či Barbora Švidraňová a s motivačnou prednáškou vytúpi aj Pavel “Hirax” Baričák.

Oficiálna FB stránka projektu, cez ktorú budú prebiehať živé prenosy z jednotlivých vystúpení je:  www.facebook.com/laskaspaja

Zatiaľ dohodnuté live streamy projektu Láska spája:

14. 4. – Juraj Hnilica – koncert
15. 4. – Martin Harich – koncert
16. 4. – Pavel “Hirax” Baričák – motivačná prednáška
18. 4. – Braňo Mojsej – koncert
19. 4. – Peter Juhás – koncert
27. 4. – Barbora Švidraňová – koncert
28. 4. – Shakers & Funky Amigos – tanečný workshop
30. 4. – Drozďo & Demex – koncert
3. 5. – Darkness Positive – koncert

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *