KRÁSNE GESTO: ŠTUDENTKA Z HUMENNÉHO UŠILA RÚŠKA PRE ZDRAVOTNÍKOV

8.4.2020 21:20, autor článku: Matúš Kozej

Aj keď je na školách prerušené vyučovanie, niektorí žiaci sa snažia efektívne využiť tento čas a pomáhať. Aj študentka 3. ročníka Strednej zdravotníckej školy v Humennom sa rozhodla pomôcť zdravotníkom v Humenskej nemocnici.

Žiačka odovzdala personálu Interného oddelenia v Nemocnici A. Leňa 60 kusov vlastnoručne vyrobených bavlnených rúšok. Informovala o tom jej triedna učiteľka PhDr. Miroslava Csomosová zo SZŠ prostredníctvom webu zriaďovateľa, Prešovského samosprávneho kraja.

Obdivuhodné je že, táto žiačka konala z vlastnej iniciatívy a nepožadovala za to žiadnu kompenzáciu. „Sme radi, že prejavy humanizmu a dobročinnosti sa prejavujú aj u žiakov, u ktorých by sme to možno najmenej čakali. Ostáva nám veriť, že sa pridajú viacerí. Spoločne tieto ťažké chvíle zvládneme a čoskoro sa stretneme v našej škole,“ uviedla triedna učiteľka.

Čo ju k takému počinu viedlo? ,,My žiaci teraz sedíme doma a títo ľudia chodia do práce aby nás chránili pričom sami sa vystavujú veľkému riziku. Tak si myslím že, ak oni pomáhajú takto nám, tak by sme mali aj my niečo urobiť pre nich“, povedala študentka Bianka.

Triedna učiteľka chcela pôvodne informovať o tom iba riaditeľku SZŠ v Humennom, no riaditeľka PhDr. Marcela Griščiková sa rozhodla informovať o tomto chvályhodnom čine verejnosť.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom na Slovensku a vo svete, exkluzívne pre Rádio Paráda PhDr. Miroslava Csomosová napísala:

,,Prajem všetkým aby boli zodpovední, dôslední a hlavne informovaní, nepodliehali panike, ktorú častokrát šíria médiá a informácie čerpať z dôveryhodných zdrojov. Ľudia stratili pokoru zo svojho života. Pokoru voči sebe navzájom, prírode, Bohu… Toto sa musí vrátiť.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *