HC 19 HUMENNÉ VYHRALO FINÁLE B SKUPINY 2.LIGY

1.3.2020 21:30

HC 19 Humenné to dalo! Vyhralo finále PlayOff B skupiny 2. ligy. Zdolalo dnes vo štvrtom zápase HKM Rimavská Sobota. Skvelý divácky zážitok, perfektný výkon a výborne zvládnutý zápas zabezpečil chlapcom z Humenného 3. bod v sérii s Rimavskou Sobotou a tým aj postup do celkového finále PlayOFF 2.ligy.

Po sobotňajšej prehre nastúpilo Humenné na domácom ľade s odhodlaním a presvedčením potvrdiť svoje už získané 2 body v sérii. A veru úspešne.

Prvú tretinu v 12. minúte gólovo otvoril NAGY Marek  a 9 sekúnd po ňom náskok domácich zvýšil aj FAJČÁK Ľuboš. To dalo Humenčanom krídla a síce už do konca prvej tretiny gól nepadol, no divácky išlo o veľmi zaujímavý hokej plný šancí a krásnych akcií. Od prvej tretiny mali domáci jednoznačne navrch a do šatní po prvej tretine odchádzali zaslúžene za stavu 2:0.

Druhá tretina priniesla opäť krásne akcie a rýchly hokej na oboch stranách, no až na 3 vylúčenia na strane domácich a 2 na strane Rimavčanov, gól v tejto tretine diváci žiaľ nevideli.

Zato 3. tretina bola na góly skutočne bohatá. Už v 44. minúte tretí gól pre domácich zabezpečil MARKUŠ Denis a od toho momentu akoby Humenčanom narástli krídla. To čo predvádzali divákom bolo náplasťou za neúspech z predošlého dňa. Skvelý divácky zážitok. Návštevníci zimného štadióna jasali. V 47. minúte zápasu zvýšil na 3:0 pre domácich HAMRÁČEK Lukáš a následne v 49. minúte 4. gól pridal IŠTOCY Jozef. O to, aby Rimavčania neodišli z tohto zápasu s nulovým kontom, sa postaral v 50.minúte SPIRIDONOV Vladislav, no to bolo do konca zápasu za hostí všetko. V posledných minútach zápasu poslal tréner domácich na ľad novo zaúčajúceho sa hráča Dmitri PANKOVA a ten sa za to hneď odmenil 21 sekúnd pred koncom šiestym gólom domácich.

Nádherný záver finále PlayOff B skupiny 2. ligy. Takmer tisícka divákov bola nadšená a hráči taktiež neskrývali radosť. 6:1 je jednoznačne zaslúžený výsledok tohto zápasu. Rimavčania aj napriek veľkej snahe a množstvu skvelých akcíí nedokázali viackrát prekonať Dominika RIEČICKÉHO.

Aktuálne HC 19 Humenné čaká celkové finále 2. ligy. Ich súperom bude už 14. a 15. marca HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, ktoré zdolalo Púchov. A tak sa môžeme tešiť opäť na domácej pôde Humenného na skvelý zápas.

odchod do šatní HC 19 Humenné po výhre finále PlayOff B skupiny 2. ligy

Hl. tréner HC 19 Humenné Milan Staš po výhre finále PlayOff B skupiny 2. ligy
Lukáš Hamráček po po výhre finále PlayOff B skupiny 2. ligy
Radoslav Mesároš po výhre finále PlayOff B skupiny 2. ligy
Prezident klubu HC 19 Humenné Peter Ždiňak po výhre finále PlayOff B skupiny 2. ligy