HC 19 Humenné dnes podľahlo HKM Rimavskej Sobote

29.2.2020 21:30

3. zápas finálovej série B skupiny 2. ligy skončil vo volebnú sobotu 29.2. v Humennom prekvapivo. HC 19 Humenné v ňom podľahlo HKM Rimavskej Sobote aj napriek tomu, že Rimavčanov už dvakrát zdolala na ich domácej pôde minulý víkend.

Možnosť dnes získať tretí bod Humenné nevyužilo.

Prvú tretinu gólovo otvorili hostia. Za Rimavskú Sobotu skóroval v deviatej minúte zápasu VILCHINSKIY Georgy. V 15. minúte síce dorovnal MESAROŠ Radoslav, no do konca prvej tretiny sa už stav nezmenil.

V druhej tretine sa stav nezmenil. Dve vylúčenia na strane domácich a 3 na strane hostí boli jediným výrazným počinom v tejto tretine. Hostia dobre bránili a domáci sa tažšie dostávali do útokov, ktoré keď sa podarili, chýbalo im výrazné zakončenie.

V deviatej minúte tretej tretiny dostal hostí do vedenia
SPIRIDONOV Vladislav. Celý zvyšok tretiny boli na ľade výraznejší práve hostia. Aj to bol možno dôvod, že stav zápasu bol po odpískaní 60 minúty 1:2.

Zajtra, v nedeľu 29.2.2020, sa HC 19 Humenné teda opäť stretne vo štvrtom zápase s HKM Rimavská Sobota, keďže po dnešnom zápase je stav série 2:1. Ak sa nepodarí domácim podať rovnaký výkon ako minulý víkend na pôde Rimavskej Soboty a opäť podľahnú Rimavčanom, ďaľší zápas bude nasledovať v sobotu 7.3. na ľade Rimavskej Soboty. Držme im palce, aby zajtra zabrali, pretože potom už majú miestenku v 1. lige istú.

Vyjadrenie trénera Milana Staša po 3. zápase série dňa 29.9.2020.