Svidník: Mestskí poslanci rozdelili takmer 120.000 eur

27.2.2020 13:10

Svidnícki mestskí poslanci schválili na stredajšom (26. 2.) rokovaní rozdelenie dotácií z rozpočtu mesta. Celkovo 42 žiadateľov, ktorými sú rôzne združenia, organizácie a kluby, si rozdelí sumu 118.750 eur.

“Je jedno kolo, v ktorom sme tieto dotácie rozdelili. Kľúč je vlastne určený všeobecne záväzným nariadením (VZN), záujemcovia podávajú žiadosti o dotácie a vyhodnocuje to komisia na rozdeľovanie dotácií zložená z vedúcich komisií a príslušných vedúcich odborov. Kontroluje sa vždy, či bola dotácia z predchádzajúceho obdobia vyúčtovaná v súlade so žiadosťou. Rovnako, či dotácia spĺňa všetky formálne záležitosti, ale hlavne, či spĺňa účel, na ktorý má byť poskytnutá,” uviedla primátorka Svidníka Marcela Ivančová.

Najviac podľa jej slov každoročne dostávajú športové kluby. “Volejbalový klub TJ Slávia Svidník dostal 45.000 eur. Má to opodstatnenie v tom, že je to extraligový klub so širokým zázemím, s mládežníckymi družstvami. Druhá najväčšia suma, 42.000 eur, bola pre futbalový klub. Je to obdobný prípad, keď zastrešuje okolo 120 detí a mládeže. Ide hlavne o to, aby deti a mládež mali možnosť športového vyžitia,” doplnila Ivančová. Hokejbalový klub Lion Svidník získal podporu vo výške 8550 eur, jednotlivé cirkvi dostali po 2000 eur a Hokejbalovému klubu Svidnícki vlci poslanci schválili dotáciu 1600 eur. Ďalší žiadatelia získali menšie sumy.

Žiadosť o dotáciu na rok 2021 je možné podať do konca novembra tohto roka.

zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *