HC 19 Humenné potrebuje už len jeden bod

V sobotu 22.2. nastúpilo HC 19 Humenné do prvého zápasu s HKM Rimavská Sobota v rámci 2. hokejovej ligy PlayOff finále v B skupine.

Navyše, prvé dva zápasy sa hrali na domácom ľade Rimavskej Soboty. Práve toto býva často výhodou, samozrejme pre domáce mužstvo. Humenné však jasne dokázalo, že na domáce či cudzie prostredie sa “nehrajú”. Skrátka hrali naplno a výsledok toho bol jednoznačným dôkazom.

zdroj: FB HC 19 Humenné

V 4.minúte prvej tretiny otvoril skóre a dostal Humenné do vedenia Filip Vaško. V 10. a 12. minúte sa k nemu pridali Jozef Ištocy a Lukáš Hamráček. Po prvej tretine tak išli naši Humenčania do šatní za stavu 0:3.

Hneď v 3. minúte druhej tretiny dali o sebe vedieť aj domáci. Martin Koštial znížil náskok hostí na 1:3. Po pästnom súboji a piatich vylúčeniach však HC 19 Humenné pridalo do siete domácich ďaľšie dva góly. Autormi boli v 35. minúte zápasu Ladislav Hopkovič a v 36. minúte Kristián Horvát. Do šatní tak naši Humenčania po 2. tretine opäť odchádzali spokojne za stavu 1:5.

Tretia tretina už nepriniesla výrazný zvrat. Humenčania pridali v 47. minúte zápasu z hokejky Martina Ondreja v poradí šiesty gól a v 52. minúte ešte jeden pridal Ivan Fedorko. 40 sekúnd pred koncom za Rimavskú Sobotu odpovedal Denis Nociar, no stav 2:7 jasne naznačil scenár tejto série.

To sa potvrdilo aj v nedeľu, kedy sa opäť hralo na ľade HKM Rimavská Sobota. Hneď v 2. minúte zápasu otvoril skóre zápasu Marek Nagy po asisctencii Hamráčka a Mesároša. V 7. minúte však domáci odpovedali a zásluhou Tibora Koniara vyrovnali na 1:1. To sa nezmenilo do konca prvej tretiny a vyzeralo to naozaj na náročnú odvetu.

Druhá tretina nebola až tak divácky zaujímavá aj napriek tomu, že v 30. minúte zápasu Radoslav Mesároš dostal Humenčanov opäť do vedenia.

Do 3. tretiny sa nastupovalo za stavu 1:2. No v 45. minúte to zmenil domáci Ján Slovák a dorovnal Rimavskú Sobotu 2:2. Radoslav Mesaroš však hneď na to v 46. minúte odpovedal a opäť dostal Humenné do vedenia. V 51. minúte sa k nemu pridal aj Ivan Fedorko a v 59. minúte zápasu Lukáš Hamráček. 53 sekúnd pred koncom ešte dali o sebe vedieť aj domáci zásluhou Šimona Stríža, no aj tak Humenčania odchádzali z tohto zápasu výherne za stavu 3:5.

Stav série je teda 0:2. HC 19 Humenné teraz čakajú 2 zápasy na domácom ľade. 29.2. a 1.3.o 17:00 hodine privítajú HKM Rimavskú Sobotu na zimnom štadióne v Humennom.

Pokiaľ však v sobotu 29.2. opäť vyhrajú, v nedeľu môžu oddychovať, pretože finále PlayOff B skupiny vyhrali. Držíme im palce a 29.2. na štadióne istotne nebudem chýbať. A čo Vy?