SNINA SRDCOM ❤️

Vzhľadom k tomu, že v meste Snina sa organizuje málo akcií pre rodiny s deťmi rôzneho veku, nám ešte koncom roka 2019 napadla úžasná myšlienka. Zorganizovať podujatie, kde by sa mohli nielen zúčastniť, ale aj aktívne zapojiť celé rodiny a tak stráviť spoločné chvíle pri rôznych aktivitách, spoznať ďalšie rodiny a spolu s nimi si zasúťažiť o hodnotné ceny a zároveň sa podvečer spoločne zabaviť pri dobrej hudbe. Veríme, že by sa z toho následne mohla stať v Snine každoročná tradícia, ktorú by sme postupne rozšírili aj do ďalších miest Horného Zemplína.

Motiváciou bolo aj naše motto: “rádio, ktoré spája” a preto jednou z hlavných myšlienok je práve spojiť ľudí. Spojiť rodiny do súťažných tímov, pričom ďalšou motiváciou bolo zároveň pomôcť tým, ktorí to potrebujú, teda s charitatívnym účelom.

Vybrali sme letný dátum a miesto – 28.-29. august 2020 na škvárovom ihrisku pod Kaštieľom v Snine, kde by sa toto skvelé podujatie so srdcom mohlo konať.

Pripravili sme teda projekt na dvojdňové kultúrno-športové podujatie, kde by vystúpili hudobné skupiny ako napríklad Desmod, AYA, Bijouterriér a ďaľšie skvelé slovenské a regionálne hudobné skupiny. Okrem toho by sa na ňom predstavili aj foklórne a spevácke súbory z nášho regiónu, občianske združenia reprezentujúce tradičné remeslá a pomáhajúce regiónu.

Súčasťou festivalu by bola aj “Rodinná olympiáda”, kde by sa mohli zaregistrovať celé rodiny a súťažiť medzi sebou v klasických disciplínach ako napríklad preťahovanie lanom, skákanie vo vreci, triafanie plechoviek a množstvo ďaľších. Radi by sme do olympiády zapojili aj hendikepované deti, deti bez domova či zo sociálne slabších skúpín a vytvorili súťažné družstvá aj z nich.

ilustračný obrázok


Počas celých dvoch dní by sme radi vytvorili miesto pre odpočinok, relax a zábavu pre všetkých obyvateľov mesta a okolitého regiónu. Plánujeme vytvoriť na akcii aj “Detský park” s atrakciami ako skákací hrad, kolotoč a iné zábavky pre deti. Počas celých dvoch dní by bolo zabezpečené aj občerstvenie formou bufetov a špecialít z celého regiónu.

ilustračný obrázok

Súčasťou akcie by bola aj tombola a dražba “večere s hudobnými skupinami”. Výťažok z tejto akcie by šiel na podporu ľudí, ktorí to potrebujú či už z dôvodu vážnej choroby, postihnutia alebo sociálneho znevýhodnenia žijúcich v našom regióne. Pre ľudí a od ľudí. To je projekt Snina srdcom ❤️ “našimi očami”.

Toto dvojdňové podujatie by sme radi pripravili jednozdnačne pre všetkých návštevníkov zdarma.

ilustračný obrázok

Avšak predbežné náklady na tento dvojdňový festival sú cca. 26 tisíc Eur.
Preto sme s týmto projektom oslovili mesto Snina so žiadosťou o dotáciu.

Časť tejto sumy by sme radi vykryli zo svojich zdrojov a sponzorských príspevkov, no zároveň veríme, že pomôže aj mesto Snina.

Pri verejnej obhajobe daného projektu pred komisiou boli jej členovia nadšení a projekt sa im jednoznačne páčil, čo potvrdili aj svojimi komentármi a reakciami. Teraz je to už len na poslancoch mesta Snina či tento projekt podporia svojimi hlasmi.

Ak sa rozhodnú náš projekt podporiť, budeme ho môcť zrealizovať a zabezpečiť tak pre všetkých obyvateľov mesta, ale aj okresu Snina dva dni plné rodinnej zábavy a súťaží, ale aj podpory pre tých, čo to potrebujú.

ilustračný obrázok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *