1. súper tímu HC19 Humenné v PLAY OFF úspešne vyradený

V sobotu 8.2. zohral HC19 Humenné svoj 3. zápas Play OFF so súperom z Poľska, UKS MOSIR Sanok. Tentokrát však mali výhodu domáceho prostredia práve poliaci. Nepomohlo.

zdroj: FB HC 19 Humenné

Humenné potvrdilo pozíciu lepšieho mužstva, aj keď začiatok zápasu bol bojom. Už v prvej minúte zápasu skórovali domáci gólom Minemoto Kazuyukeho. Do konca 1. tretiny diváci videli už len vylúčenia, dve na strane domácich poliakov a 3 na strane hosťujúceho Humenného. Naši odchádzali do šatní s nulovým kontom a poliaci sa tešili stavu 1:0. Domáci Sanok počas zápasu nepotvrdil silu domáceho fanklubu, ktorý na zápase jednoznačne chýbal a tak sa výrazná zvuková kulisa podporujúca domáce družstvo nekonala. Štadión sa delil o športový zážitok s 1550 divákmi. Určite aj preto sa hralo našim chlapcom dobre.

Lepší pohľad už bol na druhú tretinu, aj keď v začiatkoch stále nešlo o skvelý hokej. V 22.minúte sa podarilo streliť Jozefovi Ištocymu za asistencie Buraľa a Ferenca vyrovnávajúci gól a to našich chlapcov nakoplo. Po 4-roch vylúčeniach na strane domácich a dvoch u nás v priebehu ďaľších dvanástich minút zápasu sa konečne publikum začalo pozerať aj na góly. V 35. minúte zápasu dostal náš tím do vedenia Denis Markuš, následne v 36. minúte náskok potvrdil Ladislav Hopkovič a v 38. minút skóroval pred odchodom do šatní aj Lukáš Hamráček. Síce sa stihli dať naši do konca druhej tretiny ešte dvakrát vylúčiť, ich hra však získala značnú lahkosť a pokoj, keďže odchádzali z ľadu po 2.tretine za stavu 1:4.

zdroj: FB HC19 Humenné

Tretia tretina bola opäť bohatá na vylúčenia. 7 na našej strane a 5 v Sanoku. Diváci však jasali a aj pästné súboje jednoznačne zatraktívnili zápas po diváckej stránke. Okrem úderov padali aj góly. V 45. minúte zvýšil náskok Humenného Denis Markuš na 1:5. V 47. minúte to ešte zaklincoval Ivan Fedorko a chlapci z Humenného sa už jednoznačne nemuseli ničoho obávať. Aj napriek tomu, že poliaci opäť zásluhou Minemoto Kazuyukeho pridali v 48. minúte ešte jeden gól, do konca zápasu blikali na svetelnej tabuli už len vylúčenia. Bolo ich ešte 9. Zápas však nakoniec všetci dohrali v poriadku za stavu 2:6.

Séria Play Off medzi HC 19 Humenné a UKS MOSIR Sanok skončila stavom 3:0. Sanok vypadáva a chlapcov z Humenného čaká ďaľší súper. Bude ním už v sobotu 22.2. o 17:00 tej HKM Rimavská Sobota, ktorá poslala domov za stavu série 1:3 Bardejov.