HC19 Humenné začalo PLAY OFF 2.ligy exceletne

2. zápas z dvojzápasu v domácom prostredí HC19 Humenné jednoznačne ukázalo, že má nad UKS MASIR Sanok navrch. Hokejový štadión v Humennom mal možnosť vidieť divácky veľmi zaujímavý zápas plný gólov.

Už v prvej minúte sa domáci tešili z gólu Ladislava Hopkoviča po nahrávke Lukáša Hamráčka. V deviatej minúte zápasu si páni úlohy vymenili a Hamráček pridal ďalší gól domácich za asistencie Hopkoviča a Mareka Nagya. V 15.minúte zápasu Sanok znížil stav zápasu na 2:1 vďaka gólu Mreka Strzyžowkého. Domáci si však už v 18. minúte vytvorili dvojgólový náskok vďaka v poradí druhému gólu Lukáša Hamráčka. Aj napriek jednoznačnému prehľadu v hre v domácich bola 1. tretina bohatá na vylúčenia. 7 vylúčení na strane domáceho družstva a 6 na strane hostí.

Radosť HC19 Humenné po 4. góle

Druhá tretina bola už zo strany Humenného oveľa disciplinovanejšia. Naopak na strane poliakov bolo 5 vylúčení. Druhú tretinu otvoril v 22.minúte zápasu gólom domácich Ľuboš Fajčák. Viac gólov v danej tretine nepadlo a v rámci zápasu asi išlo aj o najmenej akčnú tretinu. Veľa šancí, najviac sa však hralo v strednom pásme.

Tretia tretina bola už ale opäť hokejovým zážitkom. V 48. minúte zápasu zvýšil skóre domácich na 5:1 Marko Ferenc. V 54. minúte pridal gól aj Matej Farkaš. Poliaci odpovedali gólom v 55. minúte zápasu, ktorého autorom bol Marcin Bialy. Vystihol moment, keď bol brankár Humenného Riečický za bránou, kde nahrával puk. Viac už ale hostia nedostali šancu. Naopak domáci si užívali pohodu a skvelú atmosféru v Humennom a pridali do konca zápasu ešte 2 góly, ktorých autorom bol Ľubomír Šándor a Lukáš Hamráček pridal posledný a svoj tretí gól v tomto zápase.

Divácky krásny zápas skončil výsledkom 8:2 pre HC19 Humenné. Spomenúť treba aj skvelý výkon domáceho brankára Dominika Riečického, ktorý bol skutočnou oporou domáceho tímu a mnohými peknými zákrokmi s prehľadom prekazil gólovú šancu hostí. Najbližšie ich čakajú zápasy na domácej pôde hostí, teda v poľskom Sanoku. Ak sa im podarí na pôde hostí 8.2. vyhrať, druhý zápas v Poľsku už nebude. Bude to ale výzva, keďže Sanok ma silný fanklub a v domácom prostredí vedia vytvoriť skvelú atmosféru, čo môže Sanok vyhecovať k prekvapujúcemu výsledku. Držme HC19 Humenné palce, aby dokázali výsledok z prvého februárového výkendu zopakovať aj v budúcu sobotu v Poľsku.