V 1. zápase PLAY OFF bolo HC 19 Humenné jednoznačne lepšie

HC 19 Humenné má za sebou v domácom prostredí 1. zápas Play OFF so súperom UKS MOSIR SANOK z Poľska.

HC 19 Humenné bolo jednoznačne lepším mužstvom a celý zápas si držalo jasný prehľad na ľade. Výsledok 4:2 je toho dôkazom.

V prvej tretine skóroval ako prvý domáci tím. V štvrtej minúte a 41 sekunde sa o gól postaral Ľuboš Fajčák za asistencie Nagya a Hamráčka.

V štvrtej minúte druhej tretiny hostia vyrovnali zásluhou Mareka Strzyžowského. Následne sa však Humnenné v 27. minúte zápasu dosatalo opäť do vedenia gólom Jozefa Ištocyho. Na dvojgólový náskok domáceho támu zvýšil v 34. minúte Ivan Fedorko.

V prvej minúte tretej tretiny Sanok skóroval vďaka Maciejovi Witanovi a znížil tak náskok domáceho Humenného na 3:2. Tretia tretina bola divácky zaujímavá aj vďaka bitke, ktorá sa v 45 minúte zápasu strhla pred bránou poľského brankára. Na každej strane došlo k vylúčeniu 7 hráčov. Padli aj 10 minútové osobné tresty. V 47. minúte opäť navýšili náskok domáci na 4:2 vďaka gólu Mareka Nagya. Takýmto výsledkom 1.zápas Play Off 2. ligy aj skončil.

Ako hodnotil zápas hlavný tréner tímu, Milan Staš?

Filip Vaško po zápase 1.2.2020

Aktuálne čaká mužstvo z Humenného 2. zápas s UKS MOSIR SANOK zajtra, teda v nedeľu 2.2.2020 o 17.00 hod.